środa, 25 lipca 2012

Step by Step Pink Flower / Różowy kwiatek, krok po kroku

25 July 2012

Hello everyone!!! I am so happy that my little nail family is growing. I know you guys like tutorials, so I will try to do them more often, even though I did a few of them already. So here is another one. It is inspired by a mani I saw on FB by Tartofraises. I did just an accent nail as to me it would have been too much to do one on each nail. But of course you can try it differently. Play with colours too, the one that I saw was greenish... So let's see what I came up with :))

Witam wszystkich!!! Cieszę sie, że moja rodzina pazurkowa rośnie. Wiem, że lubicie tutoriały, więc postaram się przedstawiać je wam częściej, choć i tak zrobiłam ich wiele do tej pory. Oto kolejny. Ten manikiur jest zainspirowany manikiurem, który widziałam na FB, zrobiony był przez Tartofraises. Postanowiłam zrobić tylko akcent na jednym paznokciu, ale wy oczywiście możecie namalować na każdym.... Zmieńcie kolory, w oryginale był kolor zielonkawy... Zobaczmy co mi wyszło :))


I hope you like it :)

Mam nadzieję, że wam się podoba :)


Thank you for coming over. Let me know what you think!!!
Cheers for now!!! Till next time...
You can visit me on Facebook.
If you wish to comment please click on  "komentarze". I will be happy to hear from you :)))
 I appreciate your comments, but please don't post links in the comment area. If you would like me to visit your blog you can email me at vagnieszka@yahoo.com

Dziękuję za wizytę. Dajcie znać jak się wam podoba!!! 
Na razko!!! Do następnego...
Możecie odwiedzić mnie na Facebooku.
Doceniam wasze komentarze :) Proszę jednak  nie zostawiać linków w komentarzach, jeśli chcesz abym odwiedziła twojego bloga możesz napisać do mnie na vagnieszka@yahoo.com7 komentarzy:

 1. I think it's absolutely gorgeous!!! <3 Can't wait to try this!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem z czego inspi :) pięknie wyszło! :) Też muszę spróbować ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. niesamowicie piękne to zdobienie, dzięki za step by step:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Beautiful! Thank you so much for the tutorial! I can't wait to try it.

  OdpowiedzUsuń